Kardio svorio metimui – ar tikrai efektyviausia?

kardio treniruote svorio metimui
18 Bal

Straipnis nėra skirtas “sudirbti” kardio kaip vieną iš įrankių tikslo siekimui ar kaip nors Tave įžeisti. Straipsnis skirtas apšviesti ir tiesiai šviesiai perteikti viską taip, kaip ištikrųjų yra.

Apsilankyk bet kurioje sporto salėje ir pastebėsi tą patį vaizdą: tuntai viršsvorį turinčių žmonių lieja prakaitą „kardio zonose“. Atkreipk dėmesį į jų liūdnus veidus.

Mėnesiai bėga, tačiau rezultatų nesimato. Tada prasideda kaltų paieška: vieni kaltina genus, stambius kaulus, nedėkingą kūną, kiti kaltina visuomenę, dar kiti apskritai pradeda nekęsti visko aplink.

Liūdniausia, kad žmogus nemato (nenori matyti?) kito kelio. Kažkur, kažkada girdėjo, jog numesti svoriui reikia daryti tik kardio, tik anksti iš ryto ir tik taip, kad kuo daugiau skaudėtų. Koks tikslas save kankinti? Tikiesi, jog tai atneš ilgalaikį ir tvirtą rezultatą?

Kodėl begaliniai, alinantys kardio neduoda norimo rezultato?

Atsakymas paprastas: žmogus nėra pasiruošęs pasimokyti, todėl tiesiog aklai seka pasenusius mitus apie begalinius kardio. Juk priešingu atveju „tik išsipūsi nuo raumenų, jei kilnosi svorius“.

Piktybinis atsisakymas mokytis ir augti privedė prie milijonus antsvorį turinčių žmonių, kurių kūnai yra nualinti, o psichologinė būsena primenanti gilią depresiją. Negana to, jų svoris nekrenta, o auga.

Begalinis kardio nėra efektyviausias svorio metimo būdas (šaltinis). Negana to, yra nemaža tikimybė, kad finale priaugsi dar daugiau svorio (šaltinis).

Yra keletas priežasčių, kodėl kardio nėra toks jau efektyvus.

Itin lengva suvartoti kalorijas, kurias taip sunkiai sudeginai.

Norint sudeginti vos kelis šimtus kalorijų, reikia gerokai paplušėti. Vidutinio intensyvumo „bodypump“ sudegina keletą šimtų kalorijų (šaltinis)… ir visas tas kalorijas velniškai lengva „suvalgyti atgal“. Sauja riešutų arba keletas vaisių ir tavo treniruotė bus „išėjus ant nulio arba į minusą“.

Suprask teisingai: neneigiu, kad kardio gali padėti atsikratyti svorio, kuomet tu žinai, ką darai. Tavo tikslas yra ne sudeginti kuo daugiau kalorijų, bet sudeginti kūno riebalus, išlaikyti raumenų masę bei pagerinti sveikatą. Svoris, beje, nėra kertinis akmuo, nes jis per parą nemažai svyruoja, todėl nereikėtų skaičių svarstyklėse taip sureikšminti.

Jeigu valgai daugiau, nei reikia, tau nepadės joks kardio.

Noriu mitybos plano!

Tavo kūnas prisitaiko prie treniruočių rėžimo ir sumažina kalorijų deginimą.

Pradžia atrodo perspektyvi – sportuoji, leidi valandų valandas kardio zonoje, svoris lyg ir krenta. Tada viskas sustoja. Svoris nė iš vietos. Pirma mintis būtų dar labiau sumažinti maisto kiekį arba padidinti kardio. Klaidos!

Žmogaus kūnas prisitaiko prie esamos situacijos. Šiuo atveju, tavo organizmas tiesiog sumažina išnaudojamų kalorijų skaičių

Kuo daugiau atliksi tokią pačią veiklą, tuo labiau kūnas prie tos veiklos prisitaikys (šaltinis). 

Tai reiškia, kad tai veiklai atlikti kūnas naudos vis mažiau ir mažiau energijos (kalorijų).

Gausi užburtą ratą: sudeginsi mažiau kalorijų, nei manai.

Viso šito rezultatas gali būti viena iš dviejų situacijų:

  • Kadangi sudeginsi mažiau kalorijų, nebesukursi tokio kalorijų deficito. Svoris stovės vietoje, o tu liksi nesupratęs, kur problema.
  • Darysi dar daugiau kardio, dar labiau nualinsi savo kūną, pradėsi stresuoti, susirgsi depresija, mesi sportą ir priaugsi dar daugiau svorio, nes pažinsi superkompensaciją.

kardio treniruote

Kardio nesaugo raumenų masės, o tai yra taip pat svarbu, kaip ir riebalų deginimas.

Daug kas maišo svorio metimą su riebalų deginimu ir raumenų masę su „išpūstais raumenimis“.

  • Merginos nori gražaus užpakaliuko ir lygaus pilvuko, tačiau nesupranta, kad tam reikia ne tik išdeginti riebalus, bet ir karts nuo karto pakelti sunkius daiktus nuo žemės. Riestas užpakalis yra ištreniruotas raumuo. Taip pat ir lygus pilvukas – jis atrodys subliuškęs, jeigu nebus jį formuojančių raumenų.
  • Vaikinai planuoja „išsiryškinti“ ir paplūdimyje būti kiečiausi. Jie taip pat pamiršta, kad norint turėti gražų reljefą, reikėtų turėti bent kažkokių raumenų užuomazgų po esamu riebalu sluoksniu.

Skamba grubiai, tačiau reikia nebijoti pažiūrėti realybei į akis, antraip liksi toje pačioje vietoje visą gyvenimą.

Mes juk norime tobulėti, tiesa?

Kuomet meti svorį, ardai ir raumenų masę (šaltinis). Ypač raumenų masę prarandi, kuomet ištisas valandas darai kardio, kardio ir tik kardio, kartu su intensyviu badavimu.

Svorių kilnojimas efektyviau skatina riebalų deginimą (šaltinis) bei padeda maksimaliai išsaugoti raumenų masę (šaltinis). Efektyviausia būtų daryti 2-3 kartus daugiau svorių kilnojimo treniruočių, negu kardio.

Trumpas apibendrinimas

Kardio gali tau padėti, tačiau šis treniruočių tipas toli gražu nėra vertas viso dėmesio ir nėra pats geriausias būdas atsikratyti viršsvorio ar formuoti savo kūną.

Ir kiek daug žmonių bijo kilnoti svorius, nes „išsipūs“. Kiek daug žmonių atėję į salę pareiškia: „ne ne, aš nekilnosiu svorių, nes nenoriu priaugti raumenų, paskui būsiu didelis/didelė“.

Įprastai žmonės gyvena griežtoje disciplinoje ir metai iš metų sunkiai dirba, kad suformuotų raumenis ir bendrą reljefą. Tad prašau, pasidalinkite, kaip Jūs ten žadate sportuoti, kad iškart užauga raumenys?

Kardio svorio metimui – ar tikrai efektyviausia?
4.8 (96.67%) 6 votes

3 thoughts on “Kardio svorio metimui – ar tikrai efektyviausia?

  1. sporto saleje imanoma sumazinti apytiklai 1.3kilogramo i menesi be dietu skelbiu is asmenines patirties sportavau 9menesius numeciau 13 kilogramu atodziau puikiai su sixpack 82kilogramu raumeningas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *