10 sėkmingo mitybos plano principų

mitybos planas
26 Bir

1. Mitybos planas atsižvelgia į tavo individualumą

Raktas į sėkmę visada bus mitybos plano palaikymas ilgalaikėje perspektyvoje. Tavo mitybos planas turi patikti Tau – „įsipaišyti“ į tavo gyvenimo būdą bei tavo valgomas maistas turėtų teikti džiaugsmą Tau, bet ne Facebook‘o komentatoriams.

2. Mitybos planas turi būti pritaikytas tavo tikslui pasiekti

Ne visi nori ir siekia būti kultūristais ar bikini modeliais – ir tai yra OK. Mes kiekvienas turime savo tikslus. Tavo mitybos planas turėtų būti skirtas būtent tavo tikslui pasiekti – tiek makro, tiek mikro elementų atžvilgiu.

3. Mitybos planas patenkina vitaminų bei mineralų poreikius

Maistas turėtų patenkinti ne tik energijos, bet ir vitaminų ir mineralų poreikį, siekiant užtikrinti maksimalų fizinį ir protinį našumą. Sveikas balansas tarp perdirbtų ir neperdirbtų angliavandenių, augalinės ir gyvulinės kilmės riebalų bei baltymų turėtų užtikrinti, kad organizmo poreikiai yra patenkinti.

4. Mitybos planas neliepia be jokios rimtos priežasties atsisakyti vieno ar kito produkto

Jeigu nenori valgyti vieno ar kito produkto, nes jis Tau nepatinka – tai yra tavo reikalas ir viskas OK. Žmogus yra visavalgis, todėl nebūtina atsisakyti tam tikros grupės produktų, nes jie neva yra „netinkami“. Jeigu Tau netinka glitimas, tai toli gražu nereiškia, kad jis netinka ir visiems likusiems pasaulio žmonėms.

Stresas dėl nuolatinių apmąstymų, ko atsisakyti ir kas yra blogai, turės daug daugiau žalos ilgalaikėje perspektyvoje.

nesveikas maistas

5. Mitybos planas neliepia per prievartą grūsti maisto, kurio netoleruoji

Netoleruoji laktozės? Nevartok pieno produktų. Jauti sunkumą suvalgęs tam tikrą produktą? Pakeisk jį į tą, kuris to sunkumo nesukelia. Skamba paprastai, tačiau tikrai nemažai žmonių kenčia ir naudoja prievartą, nes klaidingai įsivaizduoja, kad vienas ar kitas maisto produktas yra „būtinas“ mityboje, antraip nepavyks nieko pasiekti.

6. Mitybos planas turi būti patogus

Patogumas yra vienas pagrindinių aspektų norint palaikyti mitybos planą ilgą laiką. Pasiruošk tau tinkančius užkandžius, kurie yra lengvai paruošiami ar pasiekiami kuomet esi alkanas ir pavargęs. Taip išvengsi skambučių į piceriją.

Mėgsti gaminti pats? Jėga. Nemėgsti gaminti pats? Tuomet vargu ar ilgai laikysiesi plano, į kurį įeina labai daug tau nepatinkančio gaminimo.

7. Mitybos planas nevaro tavęs į bankrotą

Ne, jautiena, kuri kainuoja 30€/kg nėra būtina. Apskritai, protinga (sveika) mityba nėra tokia brangi, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Nebent vaikaisi visokių „organic“ ir panašių produktų, kurie kažkam atneša daug pelno, o tau… na, būni įsigijęs produktą su „mandru“ užrašu.

8. Mitybos planas nedaro iš tavęs pajuokos objekto socialinėje aplinkoje

Ar tu esi tas, kuris gimtadienyje valgo iš plastikinių indelių? Ar tu esi tas, kuris viešajame transporte valgo atšalusius ryžius ir žuvį? Nepyk, bet tu nesi olimpinio lygio atletas, kuris kiekvieną detalę privalo išpildyti 100%. Tau nieko neatsitiks, jeigu retsykiais (progomis) savo vakarienę ar pietus pakeisi į kažką, ką galima nusipirkti užkandinėje (proto ribose, žinoma). Atsipalaiduok.

sveika mityba

9. Mitybos planas dera kartu su tavo pasirinktu gyvenimo būdu

Esi vegetaras arba veganas? Puiku, vadinasi tavo mitybos planas turėtų būti pritaikytas būtent tavo mitybos pasirinkimams. Tu neprivalai aiškintis prieš kitus dėl savo moralinių pasirinkimų. Lygiai taip pat, kaip ir neprivalai kišti savo nuomonės kaip vienintelės tiesos.

10. Mitybos planas palaikomas ilgalaikėje perspektyvoje

Pasikartosiu, tačiau tai yra labai svarbus punktas. Sveikata nėra „pasiruošimas vasarai“ arba „greitas būdas numesti svorio“. Sveikata yra tai, kas galioja visam gyvenimui. Trumpalaikis arba greitas rezultatas būtent tai ir suteiks – trumpalaikį džiaugsmą. Kuomet kalbame apie sveikatą, mes kalbame apie sugebėjimą žaisti su anūkais.

Kad ir kokį mitybos planą pasirinktum, pagalvok, ar jis yra geras būdas išmokti pagrindus ir juos palaikyti metus, du ar dvidešimt du.

10 sėkmingo mitybos plano principų
5 (100%) 4 votes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *